Славия оформи четворката за полуфиналите на Sesame Купа на България

Славия победи Берое с 2:1 в последен мач от четвъртфиналите на Sesame Купа на България на стадиона в „Овча купел“. По този начин столичани за втора поредна година се класират за полуфиналите на турнира и се присъединяват към ЦСКА-София, Лудогорец и Левски.

Старозагорци поведоха с красив гол на Джонатан Перейра в 38-ата минута. „Белите“ успяха да изравнят само три минути по-късно чрез Тони Тасев, който бе отлично изведен от Венцислав Керчев. В 57-ата минута Славия достигна до обрат след точно изпълнена дузпа от Ради Кирилов, която именно той спечели.

Славия – Берое 2:1

0:1 Стив Фуртадо 38′, 1:1 Тони Тасев 41′, 2:1 Радослав Кирилов (д) 57′

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев (90′ 5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (90′ 15. Мартин Георгиев), 73. Иван Минчев (72′ 20. Борислав Цонев), 88. Тони Тасев (90′ 83. Христо Попадийн), 10. Радослав Кирилов (К), 7. Йон Бакеро (58′ 9. Мартин Петков)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 20. Борислав Цонев, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Петков, 5. Мартин Атанасов, 83. Христо Попадийн, 15. Мартин Георгиев

Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 33. Генадий Ганев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков (К), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (89′. 7. Даниел Генов), 20. Стив Фуртадо, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара (58′ 21. Кийлън Лебон)

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 7. Даниел Генов, 21. Кийлън Лебон, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Ерол Дост, Мартин Петков, Тони Тасев, Мартин Атанасов (С), Абубакар Тунгара, Алиун Фал, Джонатан Перейра, Давиде Мариани (Б)