Рилски спортист с титла за историята в Sesame НБЛ

Рилски спортист спечели историческа първа титла, като това се случи в първия сезон на Sesame като генерален спонсор на Националната баскетболна лига!

Рилецо триумфира в серията с Балкан с 3-1 победи, с което успя да стигне до мечтаната титла и върха на баскетболна България.

Рилски спортист направи това, след като се наложи със 81:69 (18:18, 12:9, 20:21, 31:21) над Балкан като гост в „Арена Ботевград“ в четвъртия мач от финалната серия между двата отбора.

Клубът два пъти в своята история стига до сребърните медали през сезон 2020/21 и 2021/22, но сега самоковци стигнаха и до титлата.

Двубоят започна оспорвано и след първите 10 минути игра резултатът бе 18:18. През втората част Рилски спортист успя да поведе с 30:27 преди полувремето.

След това гостите вдигнаха разликата до осем точки при 40:32 в своя полза. Балкан успя да навакса пасива си, като преди финалните 10 минути баскетбол в „Арена Ботевград“ разликата бе само две точки – 48:50. Поредица размени на водачеството беляза началото на решителната четвърт, но постепенно Рилски спортист взе предимство и три минути преди края дръпна с 69:60. Баскетболистите на Васил Христов обаче не се отказаха след тройка на Хана минута и половина по-късно разликата падна само на 5 – 66:71. До края играта се накъса, а гостите запазиха разликата, а с това и титлата.

В основата на успеха за Рилски спортист бе Александър Янев, който наниза 26 точки, към които добави и 8 борби. Майкълин Скот реализира 15 точки, към които добави 5 борби и 8 асистенции, а Алън Арнет завърши срещата с 14 точки и 8 борби.

Капитанът на Балкан Димитър Димитров бе най-резултатен за своя тим, завършвайки двубоя с 22 точки, докато Майки Диксън реализира 14 точи, а Сюприйм Ханна добави 13 пункта и 7 асистенции.

Sesame честити титлата на Рилски спортист и пожелава на клуба много бъдещи успехи.