Левски с важен успех с 3:2 срещу Лудогорец в Разград

Левски записа успех с 3:2 срещу Лудогорец в Разград в първи полуфинален мач от Sesame Купа на България. Разградчани поведоха в 11-ата минута, когато с красив удар от далечна дистанция Кирил Десподов реализира във вратата на Пламен Андреев.

„Сините“ изравниха в 52-ата минута, след като Уелтън стреля опасно по диагонал, Слуга изби неубедително, топката падна на крака на Драган Михайлович, който с красив удар от воле реализира. Левски обърна резултата в 58-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Сонко Сундберг свали с глава към Билал Бари, който от непосредствена близост прати топката в мрежата.

В добавеното време на срещата Лудогорец изравни след точно изпълнена дузпа от Пиерос Сотириу.

Марин Петков донесе успеха за „сините“в 98-ата минута също от дузпа.

За Играч на мача пък гласувалите във фейсбук страницата на Sesame Купа на България избраха Уелтън от Левски.