ЦСКА-София е първият полуфиналист за Sesame Купа на България

ЦСКА-София победи с 2:0 Локомотив Пловдив в четвъртфинален мач от Sesame Купа на България. Домакините наложиха натиск през първото полувреме, който даде резултат в 33-ата минута, когато Кайседо успя да открие резултата с гол между краката на Рейдър.

„Армейците“ удвоиха 8 минути по-късно с гол на Георги Йомов, който се разписа с огромна доза късмет след рикошет в двама бранители на „смърфовете“.

Така „червените“ станаха първия полуфиналист в турнира Sesame Купа на България.

Локомотив Пловдив започна срещата с изключително чисто положение. Още преди да е изтекла и минута Преслав Боруков бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но бразилецът успя да скъси ъгъла и предотврати кошмарно начало за „армейците“.

ЦСКА-София отговори в 18-ата минута. Греъм Кери изведе елегантно Брадли Мазику на стрелкова позиция, като защитникът стреля мощно в близкия ъгъл, но Лукас Рейдър успя да спаси.

В 31-ата минута Греъм Кери отново показа отличен поглед върху играта и намери Жорди Кайседо на границата на наказателното поле. Еквадорецът се обърна добре и стреля силно, но топката попадна в ръцете на Лукас Рейдър.

Две минути по-късно натискът на „червените“ даде резултат. Жорди Кайседо бе перфектно намерен на фланга от Иван Турицов, след което се освободи от Томашевич и напредна, навлезе в наказателното поле и остана очи в очи с Рейдър. Еквадорецът бе безкомпромисен и мушна топката между краката на германеца за 1:0.

„Армейците“ продължиха да натискат и логично достигнаха и до второ попадение. След разбъркване в 41-ата минута топката се озова в краката на Георги Йомов, който я овладя и стреля към вратата, а след рикошет в Томашевич и Паскалев, кълбото отново попадна в мрежата на „смърфовете“.

Второто полувреме започна в много по-ниско темпо, като ЦСКА-София отново имаше инициативата, но до сериозни голови положения не се ситгаше.

В 66-ата минута все пак такова се откри пред „армейците“. Карло Мухар напредна и намери по отличен начин Жорди Кайседо, който с добро движение без топка се освободи от отбраната на „железничарите“ и излезе на добра позиция, но Рейдър сапси.

Минута по-късно Локомотив успя да създаде голова възможност. Парвизджон Умарбаев центрира опасно към Димитър Илиев, който бе изпуснат от Греъм Кери и стреля опасно с глава, но Бусато улови.

В 80-ата минута Мено Кох не се ориентира добре при дълго подаване към Боруков и нападателят успя да се измъкне от нидерландеца, което го остави сам срещу Бусато, той стреля, но ъгълът бе много малък и бразилецът спаси.

„Едно голямо браво за поведението от първия до последния съдийски сигнал. Ние търсим победата с всички сили и възможности. Няма нищо по-красиво от победата, независимо как е постигната. Мисля, че надиграхме Локомотив по всички параграфи. Няма нещо, в което да отстъпихме“, коментира треньорът на ЦСКА-София Стойчо Младенов след мача.

„Първата причина да загубим е че не отбелязахме гол. Показахме твърде голям респект към противника през първото полувреме. Защитавахме се добре до първия гол, допуснахме нова грешка и стана 2:0. През второто полувреме изглеждахме по-добре, създадохме две положения, но отново не вкарахме и закономерно отпадаме. Указанията ми не бяха да сме толкова прибрани“, заяви от своя страна наставникът на Локомотив Александър Тунчев.

ЦСКА-София – Локомотив Пловдив 2:0

1:0 Жорди Кайседо 33′, 2:0 Георги Йомов 41′

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей (К), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга (90′ 29. Томас Лам), 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери (71′ 30. Яник Вилдсхут), 10. Георги Йомов (90′ 7. Йоан Баи), 9. Жорди Кайседо (90′ 17. Бисмарк Чарлс)

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Християн Петров, 29. Томас Лам, 7. Йоан Баи, 30. Яник Вилдсхут, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс

Треньор: Стойчо Младенов

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 50. Йосип Томашевич, 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис (87′ 15. Райън Бидунга), 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен (87′ 44. Христо Иванов), 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев (К) (87′ 11. Ивайло Димтиров), 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 15. Райън Бидунга, 44. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 39. Иван Сулев

Треньор: Александър Тунчев

Жълти картони: Мено Кох, Жеферсон, Карло Мухар (Ц), Йосип Томашевич, Мартин Паскалев (ЛП)