„Академик“ спечели трофея на турнира Купа Sesame Пловдив

БК „Академик“ (Пловдив) започна сезона с трофей, печелейки турнира Купа Sesame Пловдив 2023. В страхотна атмосфера в зала Сила спонсорираният от Sesame тим победи БК ЦСКА София със 76:68.

Пловдивчани стартираха чудесно и спечелиха първата четвърт със 17:11, а втората завърши след 26:21 за ЦСКА. Така на полувремето резултатът беше 38:37 за домакините.

В третата четвърт ЦСКА спечели с една точка – 16:15, а последната Академик изигра страхотна четвърт и след 23:15 и с общ резултат 76:68 спечели трофея за Купа Sesame Пловдив 2023.

Най-резултатен за „Академик“ стана Джейлън Минет с 16 точки, а 13 добави Джъстин Мккол, с 11 се отчете Тайлър Криймър.

За ЦСКА най-резултатен стана Венцислав Петков 20 точки.

В мача за трето място „Левски“ победи с „Черноморец“ с 63:61 и спечели бронза.

За да достигнат до финалния сблъсък, „Академик“ победи „Левски“ с 89:70, а ЦСКА се наложи над „Черноморец“ с 80:75.

Играчи на пловдивчани спечелиха и две индивидуални награди – Джъстин Мккол беше обявен за най-добър играч – MVP на турнира, а Николай Маринов завърши с най-много асистенции – 12.

По време на събитието през уикенда Sesame подари 12 юбилейни потника на феновете във връзка с 75-годишнината на Академик!