Лудогорец с разгром срещу Монтана по пътя към полуфиналите на Sesame Купа на България

Матиас Тисера вкара два гола и направи асистенция при разгромната победа на Лудогорец с 5:0 при символичното гостуване срещу Монтана на „Хювефарма Арена“ в Разград, като по този начин воденият от Анте Шимунджа отбор се класира за полуфиналите на Sesame Купа на България.

Доминик Янков също вкара две попадения във вратата на съперника, а Каули Оливейра оформи крайния резултат в срещата. Лудогорец реши крайния изход в четвъртфинала още през първото полувреме, когато поведе с 4:0.

Монтана – Лудогорец 0:5

0:1 Доминик Янков 5′

0:2 Матиас Тисера 16′

0:3 Матиас Тисера 34′

0:4 Доминик Янков 45+1′

0:5 Каули Оливейра 79′

Монтана: 1. Петър Петров, 2. Стоян Предев, 5. Даниел Стоянов, 10. Владимир Айтов (26′ – 15. Виктор Стойков), 14. Димитър Буров, 13. Йордан Йорданов, 8. Алекс Тодоров, 11. Борислав Дамянов (70′ – 9. Румен Георгиев), 17. Бушентуф Фудил (46′ – 24. Мехди Уамри), 19. Владислав Цеков, 7. Лиандро Мартис (46′ – 22. Стефан Каменов)

резерви: 30. Мартин Петков, 20. Тони Борисов

старши треньор: Тони Здравков

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 4. Сисиньо (63′ – 23. Мануел Шоу), 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш (75′ – 7. Алекс Сантана), 10. Матиас Тисера, 21. Жан Карничник (46′ – 51. Илкер Будинов), 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 79. Тихомир Димитров, 88. Вандерсон (63′ – 94. Каули Оливейра)