„Левски“ се класира на полуфиналите за Sesame Купа на България

„Левски“ се класира за полуфиналите за Sesame Купа на България след победа с 2:0 над „Септември“. В 21-ата минута Димитър Костадинов откри резултата на „Герена“. В началото на втората част Георги Миланов бе точен от дузпа.

Още в 30-ата секунда Мартин Стойчев стреля от дъгата на наказателното поле, уцелвайки страничния стълб.

В 6-ата минута Димитър Костадинов пусна към Драган Михайлович, но изстрелът на десния бранител бе блокиран. В 15-ата минута прехвърчаха искри между Сонко Сундберг и Марио Илиевски, но двамата бяха бързо успокоени.

В 21-ата Драган Михайлович центрира в наказателното поле, а Димитър Костадинов насочи с глава топката във вратата на Шейтанов.

В 30-ата минута попадение на Марин Петков не бе зачетено заради засада. Три минути след това Радослав Цонев центрира от корнер, но защитата на Септември се справи без проблем. До края на полувремето момчетата на Станимир Стоилов владееха играта, като до опасни за Пламен Андреев не се стигна.

Още в първите секунди на втората част съдията Димо Димо свири дузпа за „Левски“ след нарушение срещу Георги Миланов. Зад топката застана именно Миланов, който бе безкомпромисен от бялата точка.

В 60-ата минута Асен Чандъров центрира в наказателното поле, но Симеон Александров остана под топката и не се стигна до намеса на Пламен Андреев. При ответната атака Миланов стреля към близкия ъгъл на вратата, пазена от Шейтанов, а стражът на Септември изби в корнер. Георги Миланов изпробва и мерника си от дистанция в 63-ата минута, но стреля покрай вратата.

В 64-ата минута Илиян Стефанов направи дебюта си за „Левски“, след като във вторник подписа договор със „сините“.

„Първо поздравявам „Септември“ за представянето, играха изключително агресивно и динамично. Не влязохме, както трябва в мача. Не мисля, че това е нивото, което трябва да показва „Левски“. Всеки мач трябва да играем добре. Днес представянето не беше добро като контрол на мача и като идеи в мача. Очаквам много по-добри игри от моя отбор. Моите футболисти не трябва да се заблуждават, че с такава игра може кой знае колко да прогресираме“, коментира след мача наставникът на Левски Станимир Стоилов.

Септември Сф – Левски 0:2

0:1 Димитър Костадинов 21′

0:2 Георги Миланов 48′

Левски: 1. Пламен Андреев -к, 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Радослав Цонев, 7. Георги Миланов, 30. Филип Кръстев (64′ Асен Митков), 17. Велтон, 20. Димитър Костадинов, , 88. Марин Петков (64′ 14. Илиян Стефанов)

Резерви: 99. Йоан Загоров, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 11. Здравко Димитров, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков

Треньор: Станимир Стоилов

Жълти картони: Кристиян Пешов (С), Георги Миланов (Л)

Съдия: Димо Димов